Edu-V Verwerven en in gebruik nemen van leermiddelen

Registratiestatus: Aangemeld - juli 2025
Gebruiksadvies: Onbekend
Werkingsgebied: po vo bve

Versie: Edu-V Verwerven en in gebruik nemen van leermiddelen 0.9 - december 2025
Versiestatus: Vastgesteld

Beschrijving

De Edu-V praktijksituatie “Verwerven en in gebruik nemen” is ontwikkeld in co-creatie tussen onderwijsorganisaties en leveranciers binnen het Edu-V Afsprakenstelsel. Deze praktijksituatie richt zich op de werkingsgebieden po (bo, so, vso), vo en bve (mbo en vavo).

De Edu-V praktijksituatie “Verwerven en in gebruik nemen” richt zich op de volgende scenario’s:

  1. Onderwijsmedewerker: Oriënteren op leermiddelen
  2. Onderwijsmedewerker: Analyseren gebruik van leermiddelen
  3. Onderwijsmedewerker: Bepalen leermiddelen
  4. Besteller: Bestellen leermiddelen
  5. Leverancier: Leveren leermiddelen
  6. Onderwijsmedewerker: Monitoren status levering
  7. a. Onderwijsmedewerker: Handmatig toewijzen leermiddelen
    b. Onderwijsmedewerker: Toewijzen leermaterialen aan lessen
  8. Onderwijsdeelnemer: In gebruik nemen digitaal leermiddel
  9. Onderwijsmedewerker: Monitoren leermiddelactivatie
  10. Onderwijsdeelnemer: Gebruiken leermiddelen
  11. Onderwijsmedewerker: Monitoren leermiddelgebruik
  12. Onderwijsmedewerker: Betalen leermiddelen
  13. Besteller of Leverancier: Annuleren
  14. Besteller of Leverancier: Wijzigen
  15. Besteller of Leverancier: Blokkeren
  16. Onderwijsorganisatie en leverancier: Delen prognose
  17. Leverancier: Leermiddelen inkopen
  18. Leverancier: Aanvragen en intrekken van een activatiecode

In deze scenario’s is per scenario de hoofdactor aangegeven. Bij deze scenario’s zijn de volgende referentiecomponenten betrokken: “Leverancierspecifieke leermiddelencatalogus”, “Overkoepelende leermiddelencatalogus”, “Selectieomgeving leermiddelen”, “Bestelomgeving leermiddelen”, “Ordersysteem leermiddelen”, “Aanspraakmanager”, “Licentieregistratie”, “Leermiddelenportaal”, “Onderwijsleeromgeving“, “Gebruiksomgeving digitaal leermateriaal” en “Leermiddelendashboard”.

Meer informatie over deze praktijksituatie is te vinden bij Edu-V praktijksituatie “Verwerven en in gebruik nemen” binnen het Edu-V Afsprakenstelsel.

Samenhang

Edu-V is een  sector overstijgend afsprakenstelsel waarin publieke en private partijen samenwerken aan een open digitale infrastructuur voor het Nederlandse onderwijs waarin onderwijsorganisaties regie hebben over, en keuzevrijheid hebben in, hun eigen applicatielandschap van digitale leer- en onderwijsmiddelen en erop kunnen vertrouwen dat alle gegevensuitwisselingen tussen deze middelen gestandaardiseerd, veilig en betrouwbaar zijn.

Deze Edu-V praktijksituatie “Verwerven en in gebruik nemen” is ontwikkeld binnen het Edu-V afsprakenstelsel.

Gebruik

In onderstaande tabel zijn de betreffende Edu-V gegevensdiensten van deze praktijksituatie weergegeven.

Gegevensdienst API Versie Status
Leermiddelen Catalogue 1.0 IN BEHEER
Leermiddelorders Order 0.9 IIMPLEMENTATIE
Leveringsorders Delivery 1.0 IN BEHEER
Aanspraken Entitlement 1.0 IN BEHEER
Leermiddelgebruik Usage 1.0 IN BEHEER

Tabel 1. Edu-V gegevensdiensten binnen praktijksituatie “Verwerven en in gebruik nemen”

Actuele informatie is te vinden op de pagina Edu-V gegevensdiensten.

Ontwikkelingen

In de werkgroepen van Edu-V wordt verder gewerkt aan de ontwikkeling van de resterende gegevensdiensten en het beheer van de gegevensdiensten die geïmplementeerd gaan worden. Leveranciers en onderwijsorganisaties kunnen op allerlei verschillende manieren bijdragen aan de ontwikkeling.

Documentatie

Normatieve documenten

Alle documentatie en specificaties die verplicht zijn bij het implementeren van een afspraak.

Ondersteunende documenten

Alle documentatie die óf ondersteunend is bij de implementatie van een afspraak óf ondersteunend is aan het standaardisatieproces.

Links

Bijeenkomsten

Er zijn geen bijeenkomsten gepland.
Documentatie van eerdere bijeenkomsten is terug te vinden in het overzicht bijeenkomsten.